Ekonomi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde tarımsal sulama suyu ihtiyacını karşılamak için yeni kuyular açtı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal ve kırsal kalkınmaya verdiği destekler devam ederken, çiftçilerin en değerli kaynağı olan sulama konusunda da çalışmalar sürüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akhisar ilçesine bağlı Kayalıoğlu Mahallesi’nde tarımsal sulama suyu ihtiyacının ortaya çıkması üzerine harekete geçti. Teknik elemanların yaptığı teknik araştırma ve çalışmalar sonucunda yeni kuyu yerleri belirlenerek ihaleye çıkıldı. İhale süreci tamamlanarak iş ile ilgili iş yüklenici firmaya teslim edilerek açılan kuyu üreticilerin kullanımına sunuldu.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün kırsal kalkınmaya ve üreticiye verdiği önemle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Seracılıktan fidancılığa kadar kırsal kalkınma için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gölet üretiminden tarımsal talep istasyonlarına kadar her türlü desteği Tarımsal “Üretimimizin devamına ve üreticilerimizin gelişmesine büyük önem veriyoruz. Akhisar ilçemiz Kayalıoğlu Mahallemize böyle bir hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. İl genelinde toplam 6 mahallede 9 sondaj kuyusu açarak üreticilere verdiğimiz desteği sürdüreceğiz. 17 ilçemizde kırsal kalkınmayı sağlayacak hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Sondaj kuyusu inşaat çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren üreticiler ve vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve tüm gruba şükranlarını sundu. – MANİSA

haber-afsin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu