Ekonomi

EY Türkiye Vergi Maratonu 2023 Yarışması Başvurularını Almaya Başladı

Ernst & Young (EY) Türkiye tarafından günümüzün yeni nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini keşfetmek ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla düzenlediği “Vergi Maratonu 2023” yarışmasına başvurular alınmaya başlandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, EY Türkiye’nin bu yıl yedinci yarışı, yeni nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini keşfetmeyi ve kariyer fırsatlarını tanıtmayı amaçlıyor.

EY Türkiye, vergi alanında kariyer hedefleyen gençlerin başvurularını 22 Ekim 2023 tarihine kadar EY web sitesi üzerinden kabul edecek.

Yarışmanın birincisi, 10 bin TL’lik para ödülünün yanı sıra, yurt dışında düzenlenecek ‘Yılın Genç Vergi Uzmanı’ yarışmasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak. İkinciye 6 bin TL, üçüncüye 4 bin TL ödül verilecek.

Yarışmada finale kalan adaylar, EY Türkiye’deki staj imkanları için değerlendirilecek ve EY Türkiye Vergi Departmanı profesyonelleri ile birebir çalışma fırsatı yakalayacaklar.

Heyetin ortasında EY Türkiye Vergi Birimi Lideri Erkan Baykuş, EY Türkiye Vergi Birimi Ortağı, Uluslararası Vergi Hizmetleri Başkanı ve Daire Başkanı Ateş Konca, EY Türkiye Vergi Birimi Ortağı Elif Akkaranfil ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden üst düzey yöneticiler ve vergi profesörleri yer alacak.

Jüri değerlendirmesinin ardından finalistler açıklanacak ve final sunumları yapılacak. Kasım ayında yapılacak gala etkinliğinde birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar yukarıda belirtilen ödülleri almaya hak kazanacak.

“Tüm finalistlere ödüller verilecek ve her birine EY kültürünü tanıma fırsatı verilecek”

Açıklamada görüşlerine yer verilen EY Türkiye Vergi Dairesi Şirket Ortağı, Uluslararası Vergilendirme Hizmetleri Lideri ve Daire Başkanı Ateş Konca, şunları söyledi:

“EY Türkiye olarak bugün yeni nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini keşfetmek hem bizim hem de gençler için çok değerli bir adım. Bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz yarışın galibi, maddi ödüller ve staj imkanlarının yanı sıra yurt dışında gerçekleştirilecek ‘Yılın Genç Vergi Uzmanı’ yarışında ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak. Ayrıca tüm finalistlere ödüller takdim edilecek ve Maratondan mezun olan herkese vergi kültürü hakkında bilgi edinme fırsatı sunulacak. EY.Sizi davet ediyoruz.”

habermenemen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu